
Projekt realizowany na podstawie umowy o powierzenie grantu o numerze FERC.02.02-FERC.02.02-CS.01-001/23/1918/FERC.02.02-CS.01-001/23/2024 w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23

Celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przetwarzanych informacji poprzez podniesienie świadomości występujących zagrożeń, wzmocnienie odporności na ataki i incydenty bezpieczeństwa poprzez rozwiniętą prewencję i stworzenie warunków do wczesnej identyfikacji zagrożeń, implementacji procedur i narzędzi dla zapewnienia skutecznego zapobiegania incydentom bezpieczeństwa teleinformatycznego, wczesnego wykrywania i odpowiedniego reagowania, a w przypadku zaistniałego zdarzenia wytworzenie zdolności do przywrócenia normalnego działania wraz z procedurą analizy wniosków i implementacji adekwatnych działań tak by ograniczyć negatywne skutki.
W ramach projektu planuje się poprawić cyberbezpieczeństwo w trzech obszarach:
organizacyjnym,
kompetencyjnym,
technicznym.
Obszar organizacyjny obejmuje przygotowanie kompletnej dokumentacji SZBI.
Obszar kompetencyjny obejmuje szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz z zakresu zakupionego sprzętu i oprogramowania.
Obszar techniczny obejmuje zakup przełączników zarządzalnych, UTM-a oraz Qnapa do backupu, taśmy do backupu statycznego i oprogramowania antywirusowego.
Termin realizacji projektu: do 30.06.2026 r.
Wartość projektu: 850 000 PLN