Przymrozki zniszczyły uprawy. Rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód
W związku z wystąpieniem na terenie województwa małopolskiego przymrozków wiosennych, które spowodowały znaczne szkody, w szczególności w uprawach sadowniczych, Wojewoda Małopolski przypomina, iż warunkiem koniecznym do oszacowania szkód przez Komisję powołana przez Wojewodę, jest złożenie wniosku o oszacowanie szkód do urzędu miasta (gminy), właściwego ze względu na położenie gruntów, na których wystąpiły szkody.
Druki wniosków dostępne są na stronie internetowej Małopolskiego urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, w zakładce ROLNICTWO - https://muw.pl/default.aspx?page=rolnictwo
oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Małopolskiego urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, w zakładce ROLNICTWO - https://bip.malopolska.pl/muw,a,945869,szacowanie-szkod-w-gospodarstwach-rolnych-i-dzialach-specjalnych-produkcji-rolnej-znajdujacych-sie-n.html
Do wniosku o oszacowanie szkód należy dołączyć kopie wniosku składanego do ARiMR o płatności obszarowe w ramach wsparcia bezpośredniego.
Termin składania wniosków o oszacowanie szkód zostaje wydłużony o 15 dni od oddani wystąpienia przymrozku.
