Logo Miasta Rabka Zdrój

Puchar Mistrzów Włocławek 2026 –  młodzicy UKS Romer Rabka-Zdrój błyszczą w reprezentacji Małopolski! 

30 maja 2026 roku podczas Pucharu Mistrzów we Włocławku gdzie spotkali się najlepsi zawodnicy z rocznika 2011, 3 zawodnicy naszego klubu, powołani do reprezentacji Małopolski (liczyła 7 osób), zaprezentowali się znakomicie, potwierdzając swoją wysoką formę i zdobywając cenne medale.

Zmagania rozpoczęła Anna Skałka, która w świetnym stylu zwyciężyła w konkursie pchnięcia kulą. Wynik 13,24m to nie tylko pewna wygrana, ale również nowy rekord życiowy naszej zawodniczki!

Na bieżni świetnie spisał się Maciej Malec, zdobywając srebrny medal w biegu na 300 m. Maciek ustanowił nowy rekord życiowy, a od złotego medalu dzieliły go zaledwie 4 setne sekundy.

Na zakończenie zawodów Piotr Łuniewski w imponującym stylu zwyciężył w biegu na 300 m przez płotki, nie pozostawiając rywalom żadnych szans.

Dzięki tym znakomitym występom nasz klub zwyciężył w klasyfikacji medalowej ex aequo z LKS Vectra Włocławek.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom kolejnego świetnego występu oraz życzymy dalszych sukcesów!

Dzień później, 31 maja 2026 roku również we Włocławku odbyły się ogólnopolskie zawody NESTLÉ CUP – Lekkoatletyczne Duety (LDK). W rywalizacji wystąpiła czwórka reprezentantów naszego klubu z kategorii U14.

Do reprezentacji województwa małopolskiego powołani zostali: Wojtek Malec, Mieszko Zając, Piotr Żaczek oraz Oliwia Kościelniak.

Zawody rozgrywano w formule dwuboju, w którym każdy zawodnik startował na dystansie 60 m oraz w jednej dodatkowo wybranej konkurencji. Młodzi lekkoatleci rywalizowali również w klasyfikacji duetów, gdzie o końcowym wyniku decydowała suma miejsc zajętych przez dziewczynę i chłopaka tworzących parę.

Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, ustanawiając liczne rekordy życiowe. Wojtek Malec poprawił swoje najlepsze wyniki zarówno na 60 m, jak i na 600 m. Rekordy życiowe na dystansie 60 m ustanowili także Oliwia Kościelniak, Mieszko Zając oraz Piotr Żaczek.

Na zakończenie zawodów Wojtek wystąpił jeszcze w reprezentacyjnej sztafecie Małopolski 8 × 200 m, która po znakomitym biegu wywalczyła 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych startów, rekordów życiowych oraz godnego reprezentowania naszego klubu i województwa na arenie ogólnopolskiej!
Serdeczne podziękowania dla naszych najwierniejszych kibiców!

Foto: Marta Malec

 

Galeria zdjęć

DSC_0035 DSC_0036 DSC_0046 DSC_0132 DSC_0174 DSC_0188 DSC_0192 DSC_0202 DSC_0203 DSC_0210 DSC_0220 DSC_0238 DSC_0287 DSC_0311 DSC_0351 DSC_0422 DSC04411
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności