Logo Miasta Rabka Zdrój

Rolnicy zostali wylosowani do ważnego badania GUS. Od 1 czerwca rusza zbieranie danych

Już 1 czerwca rozpocznie się ogólnopolskie badanie statystyczne „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych” (R-SGR), realizowane przez Główny Urząd Statystyczny. Badanie prowadzone jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej i ma na celu pozyskanie aktualnych informacji o strukturze gospodarstw rolnych oraz zmianach zachodzących w rolnictwie.

Do udziału w badaniu wybrano około 10 procent gospodarstw rolnych w Polsce. Rolnicy, których gospodarstwa zostały wylosowane, otrzymali już listy informacyjne od Prezesa GUS zawierające szczegóły dotyczące badania, terminów oraz sposobu przekazywania danych.

Od 1 do 16 czerwca 2026 roku uczestnicy badania będą mogli samodzielnie wypełnić formularz przez internet za pośrednictwem strony internetowej poświęconej badaniom rolnym. Jest to najwygodniejsza forma udziału, pozwalająca na przekazanie informacji w dowolnym czasie i miejscu.

Następnie, od 17 czerwca do 14 sierpnia 2026 roku, dane będą zbierane przez ankieterów statystycznych, którzy skontaktują się z wybranymi respondentami.

Pozyskane informacje posłużą do opracowywania polityki rolnej zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Dane wykorzystywane będą również przy analizach związanych z ochroną środowiska, rozwojem regionalnym oraz monitorowaniem zmian zachodzących w sektorze rolnym pomiędzy kolejnymi spisami rolnymi.

Udział w badaniu jest obowiązkowy dla gospodarstw, które zostały do niego wylosowane. Rzetelne odpowiedzi rolników pozwolą uzyskać wiarygodny obraz współczesnego polskiego rolnictwa i będą miały wpływ na przyszłe decyzje dotyczące jego rozwoju.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej GUS poświęconej badaniom rolnym.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
komunikaty