Logo Miasta Rabka Zdrój

Zabytkowe perełki motoryzacji zachwyciły w Rabce-Zdroju. Za nami 17. Zlot Pojazdów Zabytkowych

Niedzielne przedpołudnie w rabczańskim Amfiteatrze upłynęło pod znakiem motoryzacyjnej pasji, historii i wspólnego świętowania. W ramach trzeciego dnia VIII Retro Pikniku „Dawnej Rabki Czar” odbył się 17. Zlot Pojazdów Zabytkowych, który jak co roku przyciągnął właścicieli wyjątkowych samochodów oraz licznych miłośników dawnej motoryzacji.

Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Na placu przed amfiteatrem można było podziwiać pieczołowicie odrestaurowane pojazdy, będące prawdziwymi świadkami historii. Właściciele zabytkowych aut chętnie opowiadali o swoich maszynach, dzieląc się doświadczeniami związanymi z ich renowacją i utrzymaniem.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał prowadzący spotkanie Bolesław Bara, który podkreślił wyjątkowy charakter zlotu oraz zaangażowanie pasjonatów dbających o zabytkowe pojazdy.

– Cieszymy się ogromnie, że w tych skromnych progach rabczańskiego amfiteatru możemy gościć pasjonatów, którzy motoryzację kochają najbardziej. Tego typu pojazdy wymagają codziennej troski, pracy i zaangażowania, dzięki czemu dziś możemy podziwiać je w tak doskonałym stanie – mówił podczas inauguracji.

Następnie na scenę został zaproszony burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, który powitał uczestników oraz gości wydarzenia.

– Bardzo się cieszę, że to niedzielne przedpołudnie chcecie państwo spędzić z nami. Mamy nadzieję, że oprócz samochodów, muzyki i występów będzie to również radość ze wspólnego spotkania. Dzisiaj szczególnie potrzebujemy okazji do rozmowy, wymiany doświadczeń i bycia razem - podkreślił burmistrz.

Jednym z najważniejszych punktów programu było wręczenie pamiątkowych pucharów uczestnikom zlotu. Ceremonię poprowadził główny organizator wydarzenia Franciszek Wołek, od lat związany z rabczańskim środowiskiem miłośników zabytkowej motoryzacji.

Wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi Halina i Marek, właściciele wyjątkowego Ramblera z 1903 roku, a także Kasia i Jerzy Kruk, Piotr Lepiarski, Marek Jarczak, Barbara i Leszek z Mazur, Stanisław i Halinka z Opola, którzy przyjechali zabytkowym BMW, Tomasz Krzeliński z Warszawy oraz Radosław Wołek. Organizator dziękował wszystkim uczestnikom za obecność i prezentowanie swoich motoryzacyjnych skarbów.

Tegoroczny zlot po raz kolejny pokazał, że zabytkowa motoryzacja nie jest jedynie hobby, ale prawdziwą pasją łączącą ludzi z różnych zakątków Polski. Uczestnicy przyjechali do Rabki-Zdroju nie tylko po to, by zaprezentować swoje pojazdy, lecz także spotkać się z innymi pasjonatami, wymienić doświadczenia i wspólnie pielęgnować pamięć o dawnych czasach motoryzacji.

Po zakończeniu części oficjalnej i wręczeniu nagród publiczność mogła wysłuchać koncertu zespołu „Dziewięćsił” z Czarnej Góry, który wprowadził uczestników w klimat podhalańskiej muzyki i był doskonałym zwieńczeniem spotkania.

17. Zlot Pojazdów Zabytkowych po raz kolejny okazał się jednym z najciekawszych punktów programu Retro Pikniku „Dawnej Rabki Czar”. Piękne samochody, wyjątkowi ludzie i atmosfera wspólnego świętowania sprawiły, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Rabkę-Zdrój.

Galeria zdjęć

IMG_2606 IMG_2609 IMG_2610 IMG_2611 IMG_2614 IMG_2615 IMG_2619 IMG_2622 IMG_2626 IMG_2632 IMG_2636 IMG_2637 IMG_2638 IMG_2639 IMG_2640 IMG_2644 IMG_2649 IMG_2652 IMG_2656 IMG_2657 IMG_2660 IMG_2663 IMG_2665 IMG_2669 IMG_2676 IMG_2678 IMG_2688 IMG_2690 IMG_2693 IMG_2694 IMG_2695 IMG_2696 IMG_2697 IMG_2698 IMG_2701 IMG_2704 IMG_2705 IMG_2707 IMG_2709 IMG_2710 IMG_2711 IMG_2716 IMG_2717 IMG_2719 IMG_2721 IMG_2722 IMG_2724
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności